Rubriky:

Ostatní

Živě

Nejdříve Hungaroring, hned poté Most. Buggyra hájí dvě vedení

25. srpna 2017 13:08 - Praha

Rozhodující část sezóny začíná. Po měsíční pauze následující po slovenské premiéře čekají na nejrychlejší truckery starého kontinentu hned dva závodní víkendy v řadě. Nejdříve se bude o body a poháry bojovat na Hungaroringu, poté přijde na řadu českými fanoušky toužebně očekávaný Most.

Čeká je velká výzva. Do Maďarska dorazí český tým Buggyra poprvé od roku 2009 s cílem ubránit dvě průběžná vedení.

Individuální šampionát zatím ovládá s přehledem Adam Lacko, zatímco návrat Davida Vršeckého stačil k průběžnému lídrovství v Poháru konstruktérů. „Řeším příjemné starosti, každopádně nemá cenu zastírat, že v této chvíli je pro nás prioritou titul Adama Lacka, na který čeká Buggyra skoro osm let," poukazuje v tiskové zprávě týmový manažer Jan Kalivoda, který vzhledem k vývoji týmové soutěže nominoval opět Vršeckého.

„I když se David s Adamem představili také vítězně v Číně a spoustu času zabrala Silk Way Rally, během pauzy mezi Slovakiaringem a Hungaroringem se pracovalo na několika technických změnách, které chce David vyzkoušet během ostrého závodu. A pokud se nestane nic nečekaného, bude startovat i v Mostě. V opačném případě bychom se museli někde zabarikádovat před jeho fanoušky," směje se Kalivoda.

Lacko z cílů nesleví. Chce titul

Lackův náskok na domácího Kisse činí 43 bodů. „Sedmnáct bodů snad dám, nicméně moje ambice byly, jsou a budou vyšší," říká Adam se smíchem. „Na Slovakiaringu jsem sice nenavázal na předchozí výhry z Misana a Nürburgringu, ale rozhodně nemíním slevit ze svých cílů v podobě zisku titulu."

Přestože Vršecký startoval pouze ve dvou závodech, ve kterých měl, jak sám přiznává, k mistrovské formě daleko, splnil na Slovensku dílčí cíl a je v první desítce. Na svém facebookovém profilu se vyjádřil ve smyslu, že se v Maďarsku hodlá rozjet před Mostem. „Vedení v Poháru konstruktérů je z 90%, zásluhou Adama. I když Maďarsko bude spíše o tom, jak mu připravit na závěr sezóny nejlepší auto, hodlám do týmové kasy přispět podstatně více, než tomu bylo doposud," ujišťuje David.

Stav ME tahačů 2017 před Hungaroringem
Jezdci:
1. Adam Lacko (Česko/Buggyra) 182,
2. Norbert Kiss (Maďarsko/Mercedes) 139,
3. Jochen Hahn (Německo/Iveco) 135,
4. Stephanie Halm (Německo/MAN) 133,
5. Antonio Albacete (Španělsko/MAN) 109,
6. Gerd Körber (Německo/Iveco) 78
…10. David Vršecký (Česko/Buggyra) 28.
Pohár konstruktérů:
1. Buggyra Racing 1969 (Lacko/Vršecký, Buggyra) 230,
2. Die Bullen vom Iveco Magirus (Hahn/Körber, Iveco) 222,
3. Team Reinert Adventure (Lenz/Halm, MAN) 216.
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.