Rubriky:

Rallye

Macík úspěšně zvládl rallye v Maroku

10. října 2018 19:13 - Fes

Pilot kamiónu Liaz Martin Macík a motocyklista Jan Brabec z týmu Big Shock Racing úspěšně zdolali závod Rallye du Maroc. Macík si veze domů medaile za vítězství v kategoriích kamiónů a Auto Open. Mezi všemi auty v závodu dojel na 9. místě. Jan Brabec v poli motocyklů, nabitém profesionálními továrními jezdci, vybojoval 13. místo.

 

Big Shock Racing

Poslední závod před Dakarem 2019 potvrdil perfektní připravenost českých závodníků i Macíkova speciálu. Následovat bude finální fyzická příprava a doladění posledních technických detailů před listopadovým odesláním závodních strojů lodí do Jižní Ameriky. Nejnáročnější motoristický závod na světě odstartuje 6. ledna 2019 v Peru.

Martin Macík v Maroku neměl ve své kategorii konkurenci, byl jediným, kdo se odvážil do marockých dun v kamiónu. Zároveň s přehledem zvítězil v kategorii Auto Open a stal se 9. nejrychlejším automobilem napříč kategoriemi, v nichž startovali ostřílení dakarští profíci.

Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka tak ve své žlutočerné liazce měřili síly hlavně s jezdci osobních automobilů. A ačkoliv startovali z posledního místa, většinu aut postupně nechali za sebou a podařilo se jim vybojovat úctyhodný výsledek.

„Všechno jsme dobře zvládli. Jsme opravdu spokojení. Nečekali jsme, že je reálné, abychom dojeli devátí mezi všemi auty a předjeli tolik osobáků. Auto drželo bezvadně, takže Počuvaj, náš nový mechanik, si ani nestihl nic moc opravit. Dokonce jsme neudělali ani jednu gumu. Takže výměny pneumatik budeme muset trénovat až v Sedlčanech. Ale jízda v dunách byla famózní, zároveň navigátor František Tomášek si důkladně prosvištěl navigaci, takže na Dakaru už se nebude bloudit," shrnuje Macík pozitivní dojmy.

Brabec v dobré společnosti

Jan Brabec vybojoval v marockém závodě cenné 13. místo. Celý závod se pohyboval těsně za první desítkou. Po maratonské etapě dojel do cíle na 12. místě, během závodu zároveň několikrát nakoukl i do Top 10. A byl v dobré společnosti, mezi dakarskou špičkou továrních jezdců.

„Bylo s kým závodit. Na trati jsem se potkával s Pricem, Sunderlandem, Rickym Brabcem, Shortem nebo Wallknerem. To potěší a motivuje zároveň. Potvrdil jsem si, že mám dobrou rychlost. Zpočátku jsem byl až tak rychlý, že jsem nestíhal navigaci. Ale pak jsem se uklidnil a s chladnou hlavou přestal bloudit, což se odrazilo i ve výsledcích," popisuje zážitky z prestižního závodu Brabec, na kterého navíc doma čeká zbrusu nová dakarská motorka.

„Jsem spokojený. Na motorce se cítím dobře, fyzicky jsem naprosto v pohodě i po šestihodinových etapách. Menší problémy jsem měl s technikou. Upadla mi například řadička, zazlobily pojistky, takže nová motorka, kterou už mám doma, mi určitě pomůže dál zrychlovat," těší se Brabec.

dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye