Rubriky:

Rallye

Do finále Rallye Monte Carlo půjde s těsným náskokem Evans

25. ledna 2020 16:37 - Monte Carlo

O vítězi Rallye Monte Carlo se v neděli rozhodne mezi trojicí jezdců, které od sebe po třech etapách dělí jen 6,4 sekundy. V pozici lídra je Brit Elfyn Evans, který se dnes vrátil do čela před Sébastiena Ogiera a po 12 rychlostních zkouškách vede před francouzským exmistrem světa a týmovým kolegou z Toyoty s náskokem 4,9 sekundy. Těsně třetí je Belgičan Thierry Neuville s hyundaiem. Čtvrtý Sébastien Loeb z Francie už ztrácí bezmála dvě a půl minuty.

 

Twitter

Vicemistr světa Neuville byl ve třetí etapě nejrychlejší ve třech zkouškách ze čtyř. Zbylý dílčí triumf si zajistil Evans, jenž usiluje o druhé vítězství v MS po triumfu z domácí Britské rallye v roce 2017.

Ogier tentokrát žádný nejrychlejší čas nezajel, ale stejně jako jeho dva rivalové neskončil po těsných bitvách v žádné erzetě hůř než třetí. "Byl jsem na ledě příliš opatrný, ale nedělal jsem chyby," řekl Ogier. Šestatřicetiletý Francouz bojuje o sedmé vítězství ve slavné rallye za sebou a rekordní osmé celkově.

Divoké kotrmelce, zlomený strom. Šampion i navigátor vyvázli v Monte Carlu bez zranění

Úvodní soutěž mistrovství světa pokračuje bez úřadujícího šampiona Otta Tänaka, který měl v pátek těžkou nehodu. Rallye vyvrcholí v neděli čtyřmi rychlostními testy.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 3. etapě:
1. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) 2:28:35,1,
2. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -4,9
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -6,4
4. Loeb, Elena (Fr., Mon./Hyundai i20) -2:24,3
5. Lappi, Ferm (Fin./Ford Fiesta) -2:38,4
6. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -3:27,3
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye