Herec Čtvrtníček: V rallye je jenom bláto, ve fotbale bahno

31. prosince 2007 19:39

Blízko ke sportu má herec Petr Čtvrtníček. Populární bavič boxuje, závodí v autech, ale také chce do Iráku a Právu řekl: „V rallye je jenom bláto, ve fotbale bahno. A je ho tam hodně.“

Ke sportu, hlavně motoristickému, máte blízko. Nedávno jste například na Pražském rallysprintu seděl na horkém sedadle v Subaru Impreza Sti vedle Vojtěch Štajfa. Neměl jste strach?

Na ten nebyl čas, je to fofr, takže jsem ty stránky rozpisu nepos... Neměl jsem strach, ani když jsem nečetl rozpis a užíval jsem si rychlou jízdu pohledem z auta. Na rallysprintu jsem vedle něj totiž neseděl poprvé. Svezl mě několikrát při testování, tak jsme si řekli, že to zkusíme v ostré soutěži. Byla to pro mne čest se s Vojtou svézt, hlavně že jsem mu závod nepokazil.

Líbí se vám rallye víc než fotbal?

Určitě a je to čistší sport. Ale takový Ronaldino hraje krásný fotbal. Inu dobrá práce nohou.

Ale bláta si v rallye užijete víc…

V rallye je jenom bláto, ve fotbale bahno. A je ho tam hodně.

Takže teď se věnujete víc rallye?

Já mám tenhle sport rád. V subaru se Štajfem jezdím pravidelně. Je to správný adrenalin.

Pokud byste měl tenhle motoristický srovnat s adrenalinem na divadelních prknech, která znamenají svět, kde zažijete větší?

V divadle se při premiéře adrenalin blíží téměř tomu v rallye. Ale v tom plechu, který znamená svět, je to o něčem jiném. Tady text nemusím umět zpaměti. Stačí, když si ho dobře napíšu v tréninku a pak správně přečtu. V divadle se musím učit mnoho stránek, navíc nazpaměť.

Stihnete sám aktivně nějaký sport?

Začal jsem boxovat u Rosti Osičky, abych se dostal do kondice. Ale to dělám opravdu jen pro sebe. Nemusím si nic dokazovat.

Objevil jste v sobě talent pro box?

Kdepak, žádný zvláštní talent tam nebude. Ono v mých letech začínat, to je už trochu pozdě. Ale ten trénink je tak náročný, že mě plně uspokojuje a stačí mi.

Kde je k vidění váš a Lábusův dnes už legendární Ivánek o korupci ve fotbale?

Hráli jsme ho v poslední době po českých věznicích. Derniéra byla v budově Městského soudu v Praze, kde jsme hráli hned dvě představení. Teď jednáme o tom, že bychom Ivánka jeli zahrát vojákům do Afghánistánu a do Iráku. Všechno to ale záleží na termínech Jirky Lábuse. Určitě by to byly zajímavé mise.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: