Rubriky:

Rallye

Pabiška s Lhotským se vrátí na Dakar, pojedou za Jantar tým

6. května 2020 14:40 - Praha

Motocykloví jezdci David Pabiška a Rudolf Lhotský by se v příštím roce měli vrátit na start Rallye Dakar v barvách slovensko-českého Jantar racing týmu. Oba budou startovat s motocyklem KTM v kategorii Malle Moto, tedy bez pomoci mechaniků.

 

Barth Racing

Za projektem stojí slovenský automobilový jezdec a majitel týmu Ján Miloň, který se věnuje závodům do vrchu. Letošní sezonu se ale rozhodl kvůli pandemii koronaviru vynechat a zaměřil se na jinou disciplínu.

"Znám se s Rudolfem Lhotským, tak jsem mu zavolal, zda nedáme dohromady slovensko-český tým a pojedeme spolu na Dakar. Uvítal to, což mě potěšilo. Jen mi oznámil, že není sám a má druhého parťáka Davida Pabišku," uvedl Miloň ve videoreportáži na facebooku.

Roučková se pokusí o návrat na Dakar na čtyřkolce

Pabiška startoval na Rallye Dakar už jedenáctkrát, v deseti případech na motocyklu a jednou jako navigátor v kategorii kamionů. Naposledy v roce 2018. "Teď pojedeme v nové zemi, takže nás čeká stejné učení, jako když jsme poprvé vstoupili do Jižní Ameriky," řekl Pabiška, jenž slavnou rallye absolvoval i v Africe.

I Lhotský jel Dakar naposledy před dvěma lety, poté řešil hlavně zdravotní problémy. Loni absolvoval tři operace kolena. "Se zdravím byl problém, protože už na první Dakar jsem jel s poničenou nohou. Pořád mě to provázelo. Po třetím Dakaru jsem si ale řekl, že pokud se chci vrátit, musím se pořádně doléčit. Každé malé zranění tam ve finále značí velký problém," řekl Lhotský a dodal, že nyní je stoprocentně fit.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye