Ford neuvažuje o odchodu z mistrovství světa v rallye

17. prosince 2008 19:00 - LONDÝN

Ford se nechystá následovat japonské automobilky Suzuki a Subaru a navzdory světové ekonomické krizi hodlá i v příštím roce zůstat ve světovém šampionátu v rallye. Představitelé Fordu ve středu v tiskovém prohlášení uvedli, že účast v seriálu naopak v těžkých časech pomáhá k prodeji vozů a posílení značky.

"Jsme zklamáni z odstoupení obou japonských týmů. My se naopak těšíme na příští rok a na souboje Fordu Focus RS WRC jak v šampionátu značek, tak v jednotlivcích," uvedli představitelé Fordu, který se v letech 2006 a 2007 radoval z celkového triumfu v kategorii týmů.

"Naše účast ve WRC je pro nás výhodná v mnoha směrech. Má velký vliv na reputaci značky a prodej, zvlášť focusu. Ford tím prostřednictvím televize a internetu demonstruje celému světu svou úspěšnost," dodal Ford.

Tři z letošních šesti týmů v šampionátu měly podporu Fordu, tovární BP Abu Dhabi WRT skončil druhý za Citroënem. Ani francouzský výrobce se na odchod ze seriálu nechystá.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.