Rubriky:

Rallye

Finská rallye se letos nepojede, pořadatelé soutěž MS zrušili

3. června 2020 14:31 - Helsinky

Finská rallye se letos neuskuteční. Pořadatelé srpnový závod mistrovství světa kvůli pandemii koronaviru zrušili. Tradiční akce s centrem v Jyväskyle je třetí oficiálně zrušenou soutěží v kalendáři.

 

Twitter@OuestFrance

"Přestože se situace ve Finsku i ve světě zlepšila, existuje dva měsíce před plánovaným startem příliš mnoho faktorů týkajících se zdravotních a bezpečnostních rizik," uvedli finští pořadatelé v oficiálním prohlášení. Rallye se měla konat od 6. do 9. srpna.

Poukázali například na skutečnost, že není jasné, jak se bude nemoc covid-19 dál šířit. "Není k dispozici ani dostatek informací, zda současná omezení státu uvalená na pořádání veřejných akcí budou pokračovat i po červenci. Nevíme, zda budou moct zahraniční týmy, jezdci a diváci cestovat do Finska," doplnili.

Rallye Hedvábná stezka se letos neuskuteční

Ve hře bylo posunutí termínu soutěže, ale nakonec organizátoři rozhodli jinak. "Tím, že rallye letos zrušíme, chceme ukázat i odpovědnost vůči každé ze zúčastněných stran i celé společnosti. Zdraví je vždy naší prioritou," uvedl zástupce promotéra MS Jani Backman.

Seriál MS se zastavil v březnu v Mexiku, před Finskem byly zrušeny soutěže v Portugalsku a v Keni. Na náhradní termín čekají závody v Argentině a v Itálii.

Podle webu autosport.com je pravděpodobné, že vzhledem k náročné logistice se letos neuskuteční rallye na Novém Zélandu a v Japonsku. Soutěž na Novém Zélandu je aktuálně první v kalendáři, měla by se konat na začátku září.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye