Rubriky:

Rallye

McRae při smrtelné nehodě neměl licenci na řízení vrtulníku

12. února 2009 15:13 - LONDÝN

Někdejší mistr světa v rallye Colin McRae neměl při nehodě vrtulníku, při níž před rokem a půl společně s dalšími třemi lidmi zahynul, platnou licenci. Ve zprávě o výsledcích vyšetřování neštěstí z 15. září 2007 ve skotském Lanarku to ve čtvrtek uvedl britský úřad pro vyšetřování leteckých nehod.

 

Škoda Motorsport

V době neštěstí byla McRaeova pilotní licence už více než dva a půl roku neplatná. Zhruba půl roku bylo neplatné i jeho povolení na řízení speciálních strojů.

Vyšetřovatelé neodhalili konkrétní příčinu pádu vrtulníku, který připravil o život mistra světa z roku 1995, jeho pětiletého syna Johnnyho a další dvě osoby. Jako možnou verze uvedli chybu pilota, jímž byl McRae, technickou závadu nebo kombinaci obou faktorů.

McRae vyhrál světový titul jako první Brit a stal se v 27 letech nejmladším světovým šampiónem v historii. Celkem vyhrál 25 rallye a třikrát skončil v seriálu MS druhý. Krátce působil i v týmu Škoda.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.