Tragédie na rallye! Zemřel navigátor, závody zrušili

15. srpna 2020 13:59 - Mikolc

Kvůli tragické události zrušili v sobotu v Maďarsku Mikolc Rallye. Při havárii ve druhé rychlostní zkoušce utrpěl smrtelná zranění osmačtyřicetiletý navigátor Zsolt Tóth. Na sociální síti o tom informoval Maďarský automobilový svaz (MNASZ).

 

Maďarský automobilový svaz

Miskolc Rallye byla v pořadí druhým závodem letošního mistrovství Maďarska v rallye. „Závodník Gergő Dudás a navigátor Zsolt Tóth havarovali a navigátor utrpěl smrtelná zranění. Dudás se nezranil, ale po havárii byl v šoku a museli ho ošetřit záchranáři," uvedl MNASZ. „Zsolt byl dlouhá léta součástí maďarského rallye sportu a jeho smrt je pro nás velkou ztrátou," dodal ve vyhlášení tamní automobilový svaz.

Vedení závodu po havárii rozhodlo, že soutěž nebude pokračovat. Havárii vyšetřuje maďarská policie. „Závodní vůz vyletěl z tratě mezi obcemi Bánkút a Mályinka a narazil do stromu. Navigátor utrpěl smrtelná zranění a na místě zemřel," uvedla maďarská policie.

Ivan Vilček, Sport.cz, Právo

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: