Rubriky:

Rallye

Fantastický Podmol vyhrál etapu Řecké rallye! Připadám si jako v počítačové hře, směje se

28. srpna 2020 21:22 - Praha

Senzace! Libor Podmol dál ohromuje svět motorek. Při své premiérové rallye v Řecku vyhrál šestou etapu o jednu vteřinu před týmovým kolegou Milanem Engelem. Před sobotním závěrečným dějstvím drží úspěšný freestyle motokrosař pomyslnou bronzovou příčku, Engel je dokonce stříbrný. Vede Polák Macieka Giemza. „Jsem ohromně spokojený. Tohle jsem fakt nečekal," hlásil Podmol, jezdec stáje Orion Moto Racing Group.

 

Alessio Corradini

Úvodní příprava na slavný Dakar je pro Podmola zatím pohádková. Rodák z Ostravy se s podstatně těžším strojem evidentně rychle sžívá. Rychlá šestá etapa, ve kterých se měřilo 210 kilometrů, mu sedla. „Jelo se mi dobře, byl jsem ve flow. Užíval jsem si to, jednalo se možná o nejrychlejší etapu, ale před sebe bylo celkem vidět a když vidím, nevadí mi držet plyn," popisoval bývalý mistr světa freestyle motokrosu. „Předvedl jsem hodně driftů a připadl si jako v počítačové hře."

Na start přitom nešel v optimálním rozpoložení. Ve čtvrteční páté etapě se totiž Podmol trápil, skončil čtvrtý. „Etapa vedla trávou, kde nebyly vidět kameny. Doplatil na to můj týmový parťák Martin Čábela, který si přivodil zlomeninu prvního obratle, hematom na hlavě a skončil v nemocnici. Večer ho ještě převáželi sanitkou. Nebyl jsem tak moc v klidu a neměl moc času na přípravu. Roadbook na motorku jsem si dával až ráno a těšil se, až si nasadím helmu a všechny trable budou pryč," prozradil.

Senzace! Libor Podmol při své premiérové rallye v Řecku vyhrál šestou etapu.

Alessio Corradini

Na vítěze prestižních X-Games čeká poslední sobotní etapa. V průběžném pořadí se zatím drží na třetím místě, na vedoucího Poláka Macieka Giemzu ztrácí necelou hodinu. „Určitě se chci udržet na bedně. Jsem rád, že jsem vyhranou etapou ukázal, že jedno druhé místo nebyla jen nějaká náhoda," prohlásil Podmol.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye