Svět rallye pláče. Soutěž v Portugalsku ukončila smrt mladé navigátorky

10. října 2020 15:50 - Marinha Grande
(Aktualizováno: 10. října 2020 16:24)

Život spolujezdkyně si vyžádala nehoda v sobotní soutěži portugalského šampionátu v rallye. Jednadvacetiletá Španělka Laura Salvová nepřežila náraz do stromu hned v první rychlostní zkoušce. Rallye Vidreiro Centro de Portugal byla po tragické události ukončena a havárii začala vyšetřovat policie.

 

Instagram @laurasalvoo

Salvová dělala navigátorku krajanovi Miquelu Sociasovi, který nedlouho po startu ztratil kontrolu nad vozem Peugeot 208, skončil mimo trať a narazil do stromu. Mladá spolujezdkyně zemřela na místě a tragický moment neodvrátil ani okamžitý příjezd záchranářů, kteří byli podle svědků na místě nehody během dvou minut.

"Španělský motorsport zahalil smutek po smrti navigátorky Laury Salvové, která zahynula při rallye v Portugalsku. Upřímnou soustrast rodině a blízkým. Odpočívej v pokoji, drahá Lauro," uvedla na svém twitteru španělská automobilová federace. "Život umí být nespravedlivý. Laura zemřela při tom, co měla nejraději. Její úsměv bude ode dneška ozařovat naši cestu z nebe," přidala se federace autonomního společenství Valencie.

Pilot podle místních médií vyvázl bez vážnějších zranění. V nemocnici skončili členové jiné posádky, kteří na stejném místě havarovali těsně před Sociasem.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.