Živě

Kvůli pandemii se nepojede ani exhibiční Mikulášská rallye

9. listopadu 2020 19:01 - Slušovice

Po předčasném ukončení soutěžní sezony automobilového sportu kvůli pandemii koronaviru se letos nepojede ani exhibiční Mikulášská rallye. Tradiční rozlučková soutěž se měla ve Slušovicích uskutečnit 5. prosince, pořadatelé ji ale odvolali.

 

archiv sourozenců Trojanových

"Situace nás netěší, ale věříme, že se vše co nejdříve zase vrátí k normálnímu stavu. Doufám, že na jaře budeme moci posádky i diváky opět přivítat ve Slušovicích na startu dalšího ročníku Kopné," uvedl předseda organizačního výboru Josef Minařík v tiskové zprávě.

Podobně se už dříve zachovali pořadatelé Pražského rallyesprintu, který se měl rovněž jako exhibice konat v sobotu 28. listopadu. Pandemie výrazně poznamenala i mistrovský seriál v rallye, ve kterém se podařilo uspořádat jen tři soutěže. Naposledy byla zrušena Rallye Klatovy, která se měla jet o uplynulém víkendu. Výkonný výbor automobilového sportu Autoklubu České republiky (AČR) přes malý počet uskutečněných akcí nakonec rozhodl vyhlásit šampiona a titul získal Václav Pech.

Pražský rallyesprint se letos kvůli omezením nepojede

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.