VIDEO: Argentina se loučila s obětí Dakaru

3. ledna 2012 13:53 - BUENOS AIRES

Tisíce Argentinců se v pondělí rozloučily s motocyklovým závodníkem Jorge Martinezem Boeroem, který se stal první obětí hned první etapy letošní Rallye Dakar. Osmatřicetiletý domácí závodník nedokončil kvůli těžkému zranění už loňský ročník a letos se mu start stal osudným. Po těžkém pádu zemřel na zástavu srdce při převozu helikoptérou do nemocnice.

 

Martin Mejia, ČTK/AP

Boerovi nepomohl ani lékař, který u něj byl do pěti minut po havárii. Jezdec při pádu dva kilometry před cílem utrpěl tak rozsáhlá zranění hlavy a hrudníku, že všechny oživovací pokusy byly marné.

V první etapě Rallye Dakar v Argentině po nehodě zahynul domácí motocyklista Jorge Martínez Boero.Jorge Boero.foto: Reuters/Enrique Marcarian

Před rokem měl Boero těžký pád v šesté etapě. I tenkrát ho do nemocnice transportoval vrtulník, a to dokonce po osmi hodinách. Tehdy ho však ještě lékaři dokázali zachránit. Ani tato zlá zkušenost Argentince neodradila od letošního startu.

Na slavné rallye už zahynulo 61 lidí

Naposledy si Dakar vyžádal oběť mezi jezdci před třemi lety, kdy při prvním jihoamerickém ročníku zemřel francouzský motocyklista Pascal Terry. Celkově v historii této soutěže zahynulo 61 lidí.

ras, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.