Belgická rallye by si měla v srpnu odbýt debut v MS

8. ledna 2021 18:43 - Paříž

Mistrovství světa v automobilových soutěžích by se mělo letos poprvé jet v Belgii. Asfaltová Ypres rallye s dlouholetou tradicí se zařadí do šampionátu WRC v dosud neupřesněném srpnovém termínu.

 

Twitter @DaniSordo

Belgická rallye nahradí v kalendáři plánovanou soutěž v Severním Irsku, jež z MS vypadla kvůli ekonomické nejistotě způsobené koronavirovou pandemií. Debut ve WRC si měla Ypres rallye odbýt už loni v listopadu, kdy se do programu dostala místo Japonska, ale musela být kvůli vládním omezením zrušena.

Pokud se letos rallye na druhý pokus odjede, bude Belgie 35. zemí, do níž šampionát od svého založení v roce 1973 zavítá.

Ogier se posedmé stal mistrem světa v rallye

Sezona MS by měla tradičně začít na konci ledna v Monte Carlu a má předběžně jedenáct dílů. Loni se kvůli globální zdravotní situaci odjelo jen sedm mistrovských rallye.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.