Loprais se omluvil za sexistické narážky na Kolocovy dcery

14. ledna 2021 14:53 - Janbu/Praha

Značně pokleslou formou humoru se prezentoval tým českého závodníka Aleše Lopraise před startem jedné z etap právě probíhající Rallye Dakar. Ve videu pořízeném přímo z paluby kamionu Loprais Praga Teamu se posádka baví o dcerách šéfa stáje Buggyra Racing Martina Koloce. Loprais na nich jednu z nich označuje jako „černošku z Roudnice“ a jeho palubní mechanik pak o ní pronese, že je „plochá a sjízdná“. Jednačtyřicetiletý pilot se za svá slova i za svůj tým následně omluvil.

 

Zdeněk Sluka

„Hele, černoška z Roudnice jde vpravo," hlásí na videu Loprais. „No jedna je docela plochá a sjízdná, ta druhá ne," zvyšuje laťku ještě mechanik Petr Pokora. Na celé záležitosti je pak poměrně pikantní i to, že video z kabiny na sociální sítě umístil mediální tým Loprais Praga Teamu.

K sexistické narážce na své dvě šestnáctileté dcery se vyjádřil i zakladatel Buggyry Koloc. „Já si myslím, že si Aleš nějakým způsobem honí sledovanost tím, že má sexuální narážky na děti, které zná od malička, tak mi to připadá svým způsobem trochu úchylný," prohlásil pro Nova Sport otec dvojčat.

Aleš Loprais s kamionem Praga během 7. etapy Rallye Dakar.

Team Praga Loprais Instaforex, ČTK

Znechuceni nad narážkami Lopraisova týmu jsou i fanoušci. Před tím, než video ze sítí závodníkova týmu zmizelo, se pod ním množily značně pobouřené reakce. Průběžně čtvrtá posádka celkového hodnocení kamionů si proto vysypala popel na hlavu.

„Jsme pod neustálými dotazy ohledně našeho on board videa vypuštěného naším mediálním týmem na našich sociálních kanálech. Poznámky ve videu neměly nikoho provokovat či urazit. Byla bohužel nešťastně zveřejněna komunikace dvou chlapů v soutěžní kabině. Omlouváme se proto všem, kterých se to týká a dotčené výrazy je případně urazily," napsal na sociální sítě Loprais.

„Jsme tým normálních kluků, kteří v dakarském presu neuhlídali a vypustili nešťastné video bez cenzury. Nyní se plně koncentrujeme na finální část dakarské soutěže, která právě vrcholí," dodal český závodník.

pb, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.