Valtr je po nehodě na Dakaru v nemocnici s poraněnými zády

16. ledna 2021 15:07 - Džidda

Pilot kamionu Iveco Jaroslav Valtr starší je po nehodě v páteční závěrečné etapě Rallye Dakar v nemocnici s poraněnými zády. Podle informací, které zveřejnil jeho tým na facebooku, by ale zranění nemělo být vážné. S týmem v sobotu nicméně neodletí domů.

 

BUGGYRA/Martin Hůle

"Jarda je aktuálně hospitalizovaný v Džiddě, kde včera prošel sérií vyšetření. Teď je na řadě servis jeho zad. Po včerejším tvrdém 'přistání' ve vysoké rychlosti v díře jeho záda dostala velkou ránu a trochu se pochroumala," uvedli zástupci týmu.

"Pokud se ale zrovna nepokouší o rychlý pohyb, který provází silné bolesti v bedrech, culí se na všechny kolem a současně se těší domů," dodali představitelé Valtr Racing týmu.

Jaroslav Valtr a spol. při 9. etapě Rallye Dakar.

Tatra Buggyra Racing

Zkušený závodník startoval na šestém Dakaru, na slavnou rallye se vrátil ve vlastním týmu poprvé od roku 2016. Před nehodou mu patřilo průběžně dvanácté místo.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.