Ogier se vrátil do čela rallye Monte Carlo

23. ledna 2021 13:15 - Monte Carlo
(Aktualizováno: 23. ledna 2021 13:53)

Mistr světa Sébastien Ogier se znovu hned na začátku soutěžního dne ujal vedení v Rallye Monte Carlo, na rozdíl od pátku ale tentokrát první místo ve 3. etapě udržel. Do nedělného finále úvodní soutěže světového šampionátu půjde s náskokem 13 sekund na britského týmového kolegu z Toyoty Elfyna Evanse. Japonské automobilce patří i třetí místo zásluhou Fina Kalleho Rovanperäho, který má na lídra manko 56,8 sekundy.

 

twitter:@SebOgier, Twitter

Ogier v pátek přepustil vedení Evansovi kvůli zničené pneumatice, na defekty dnes ještě mnohem víc doplatil předloňský světový šampion Ott Tänak. Estonský pilot, který byl v čele soutěže po úvodní etapě, měl problémy v obou dopoledních zkouškách, a protože měl k dispozici jen jedno náhradní kolo, nabral ve druhém případě obrovskou ztrátu. Tým Hyundai posléze oznámil, že Tänak do zbylého testu nenastoupí, etapu nedokončil a pravidla soutěže mu neumožní ani návrat do závodu v neděli.

Nejlepším jezdcem korejské automobilky je nyní na čtvrtém místě Belgičan Thierry Neuville. Obhájce prvenství se dočkal i prvního dílčího triumfu a má více než minutovou ztrátu na Ogiera. Pětinásobný vicemistr světa ale jen o sedm sekund zaostává za Rovanperäm. Fin usiluje minimálně o vyrovnání osobního maxima, kterým je třetí místo z loňské Švédské rallye.

V neděli jsou na programu zbylé čtyři zkoušky. Ogier bojuje o osmé vítězství ve slavné soutěži, kterým by se osamostatnil v čele statistik před krajanem Sébastienem Loebem.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 3. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) 2:16:31,9
2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -13,0
3. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -56,8
4. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -1:03,8
5. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -2:11,3
6. Kacuta, Barritt (Jap., Brit./Toyota Yaris) -4:43,1
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: