Špatný den na Dakaru? Když jste v bezvědomí! Škodověnka porážela i meďoura

23. ledna 2021 21:08 - Praha

Senzací bylo letošní pouštní dobrodružství plné. O jednu raritu se postarali také bývalí motocykloví jezdci Ondřej Klymčiw s Petrem Vlčkem. Poprvé v historii Rallye Dakar dovezli až do cíle automobil z Mladé Boleslavi, veteránskou Škodu 130 LR. V nové kategorii Klasik, v níž není účelem dorazit co nejrychleji do cíle, ale projet úsek za předem stanovený čas, jejich škodověnka s mnohem slabším motorem několikrát porazila dokonce i Mercedes-Benz třídy G. Podívat se můžete na reportáž v přiloženém videu.

Sport.cz, Škodovkou na Dakar

Zaznamenal velký návrat. Díky bolestivě získaným zkušenostem se nad nepřeberné problémy dokázal přenést s optimismem a nadhledem.

„Špatný den na Dakaru je, když jste v bezvědomí nebo se polámete..." poukazuje Ondřej Klymčiw na svou těžkou nehodu z Dakaru 2018, kdy jel jako motorkář a podruhé se narodil.

Pro Tomáše Engeho byla na Dakaru nejhorší zima. Stejně ale lituje, že rallye nebyla delší

Sport.cz, Buggyra Racing

Není divu, že jako jezdec se už ani nechtěl vracet. Své rozhodnutí ovšem přehodnotil, jen řídítka vyměnil za volant. Jako navigátora přibral dalšího bývalého motocyklového závodníka Petra Vlčka.

Ondřej Klymčiw se Škodovkou na Dakaru

Škodovkou na Dakar

S kategorií Klasik přišla na Dakar vznešená nostalgie. Rozhodně však nešlo o žádný výlet. Mnohdy historické kousky dostávaly pořádně zabrat.

Stará škodovka si na trati pořádně zařádila, i když jí také upadlo kolo nebo málem srazila velblouda.

Zázraky se dějí! Bojoval o život, teď zazářil. Michek se odměnil Vánoci v lednu

Posádka Klymčiv - Vlček dokázala vyhrát i některé etapy. Nakonec kvůli technickým problémům spadla na celkové 19. místo.

„Auto vylepšíme a za rok určitě pojedeme znovu," hlásí Klymčiv.

Více už v našem videu.

jab, dos, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: