Neuville vede po první etapě domácí Belgickou rallye, která je nově součástí MS

13. srpna 2021 22:49 - Ypry

Domácí favorit Thierry Neuville zvládl nejlépe první etapu Belgické reallye, která je poprvé součástí mistrovství světa WRC. Po sedmi z osmi plánovaných dnešních erzet vede o 7,6 sekundy před irským kolegou Craigem Breenem, třetí je další pilot Hyundaie Estonec Ott Tänak. Poslední zkouška byla z bezpečnostních důvodů zrušena.

 

Twitter

Asfaltová Ypres Rallye má dlouholetou tradici jako součást mistrovství Evropy. V kalendáři MS nahradila plánovanou soutěž v Severním Irsku, jež vypadla kvůli ekonomické nejistotě způsobené koronavirovou pandemií. Neuville domácí rallye už v minulosti vyhrál a znalosti prostředí dnes využil. S Breenem však svádí tuhou bitvu, třetí Tänak ztrácí přes půl minuty.

Sedminásobný mistr světa Francouz Sébastien Ogier, jenž vede pořadí MS s náskokem 37 bodů, musel dnes odpoledne řešit defekt a figuruje na šestém místě se ztrátou 39 vteřin. V sobotu je na programu znovu osm rychlostních zkoušek, nedělní finále se odehraje na závodním okruhu Spa-Francorchamps.

Belgická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 1:04:27,0
2. Breen, Nagle (Ir./Hyundai i20) -7,6
3. Tänak, Järveoja (Est., Fin./Hyundai i20) -31,2
4. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -32,6
5. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -33,4
6. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -39,4
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.