Kopecký obhájil vítězství na Rallye Pačejov, druhý skončil Pech

3. října 2021 14:26 - Horažďovice

Již jistý domácí šampion Jan Kopecký ovládl Rallye Pačejov a obhájil prvenství z loňského roku. Druhé místo v předposlední soutěži mistrovství České republiky obsadil s odstupem 25 sekund Václav Pech, třetí skončil Filip Mareš.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Bývalý tovární jezdec Škody Kopecký získal osmý český titul v kariéře po vítězství na srpnové Barum rallye Zlín. Na západě Čech se do čela dostal v sobotu po druhé rychlostní zkoušce a vedení již neopustil. S vozem Škoda Fabia Rally2 Evo nakonec vyhrál sedm ze čtrnácti erzet.

"Pačejovské rychlostní zkoušky byly rozmanité. Některé byly hodně rychlé, úzké, v keřích, přes horizont nebylo vidět. Těžké. Člověk se musel spolehnout na sebe a navigátora, což se mi líbilo. A pak tu byly v uvozovkách lehčí, přehlednější, kde bylo do zatáček vidět," řekl Kopecký serveru mediasport.cz.

O druhé místo bojovali Pech s Marešem. Po první etapě ho držel Mareš, v neděli ráno po prvním měřeném testu jej ale předstihl Pech a nakonec svého soka porazil o 13,5 sekundy.

"Honza jel rychle. Snažil jsem se, ale udělal jsem jezdecké chyby, které vyplynuly z toho, že už to bylo z mé strany moc. Naštěstí jsme nic nepoškodili," řekl Pech, jenž chyboval hlavně v sobotu. "Dnes jsme se hezky pohonili s Filipem, kterého jsme udolali, takže trošku spokojenosti tam panuje," doplnil loňský český šampion.

Třetí Mareš byl v cíli spokojený. I proto, že získal jistotu konečného druhého místa v mistrovství ČR. "S výkonem jsem spokojený. Třetí místo nemáme poprvé. Mysleli jsme samozřejmě i na lepší výsledek, ale dnes tratě více seděly WRCéčku Vaška Pecha. Ani Honza Kopecký mu občas nestačil," řekl Mareš.

Posledním závodem českého šampionátu bude Rallye Český Krumlov, která se uskuteční v polovině listopadu.

Invelt rallye Pačejov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 1:15:00,8
2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -25
3. Mareš, Bucha - 38,5
4. Černý, Černohorský -1:16,4
5. Odložilík, Tureček (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -2:06,2
6. Jakeš, Machů -2:23,7
7. Březík, Krajča (všichni Škoda Fabia R5) -2:30,1
8. Delecour, de Castelliová (Fr./Alpine A110 RGT) -3:55,1
Průběžné pořadí MČR:
1. Kopecký 363,5
2. Mareš 274
3. Černý 168.
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.