Rubriky:

Rallye

Živě

Jezdec Tomáš Vojtěch zemřel při sprintrallye v Pelhřimově

16. dubna 2005 13:24 - PELHŘIMOV

Tragická zpráva zasáhla v sobotu po poledni svět české rallye. Při premiéře sprintrallye v Pelhřimově zemřel jeden z předních domácích jezdců automobilových soutěží Tomáš Vojtěch. Jednatřicetiletý jezdec ztratil v průběhu soutěže vědomí a k životu jej nepřivedla ani okamžitá lékařská pomoc.

 

Novinky

K tragédii došlo na čtvrtém měřeném úseku jednodenní soutěže na Vysočině. "Tomáš Vojtěch při řízení svého závodního speciálu ztratil vědomí a zkolaboval nedaleko diváckého místa. Neřízené vozidlo bylo lehce poškozeno nárazem do patníku," sdělili pořadatelé soutěže v prohlášení, které poskytli redakci Sport.cz.

Staršímu z bratrů Vojtěchových přispěchala okamžitě na pomoc lékařka přítomná mezi diváky. "Dorazil i lékařský tým závodu, záchranka a následně i vrtulník.  Ani přes okamžitou a intenzivní resuscitaci se nepodařilo jezdce zachránit," uvádí se v tiskové zprávě. Podle dostupných zpráv bylo příčinou úmrtí selhání srdce.

Nešťastná událost zasáhla všechny účastníky rallye a většina posádek se rozhodla odstoupit. Pořadatelé soutěže následně druhý podnik mezinárodního mistrovství České republiky ukončili.

Tragicky zahynul i otec

Vojtěch patřil k domácí špičce v automobilových soutěžích, loni obsadil v mistrovství republiky ve sprintrallye třetí místo. Rallye jezdí i jeho o čtyři roky mladší bratr Štěpán, který v soutěži v okolí Pelhřimova rovněž startoval. Po bratrově nehodě okamžitě odstoupil a odjel do nemocnice. Úmrtí jednoho z nejznámějších domácích jezdců těžce zasáhlo všechny účastníky rallye, o tragédii nechtěli vůbec mluvit.

Starší z bratrské dvojice automobilových jezdců je již druhým členem úspěšné motoristické rodiny, který tragicky zahynul ve voze. Jeho otec Zdeněk Vojtěch přišel o život v listopadu 1998 při dopravní nehodě ve Vratislavicích na Liberecku, kdy se jeho peugeot střetl s tramvají.

Rallye Pelhřimov byla do 'malého' domácího šampionátu letos zařazena poprvé. Její výsledky nebudou sice oficiálně vyhlášeny, ale první místo nakonec obsadil Štěpán Vojtěch.

Ředitelství rallye se totiž rozhodlo ukončit soutěž po čtyřech rychlostních zkouškách, tedy v momentě, kdy bratr tragicky zesnulého závodníka odevzdal jízdní výkaz. Druhé místo tak obsadil Václav Pech, který je zároveň i v čele průběžného pořadí mistrovství. Třetí skončil Karel Trněný.

pn, ČTK, Sport.cz

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.