Hvězdy evropských kopců míří na Ecce Homo

6. června 2014 21:38 - Šternberk

Evropská elita vrchařů míří o tomto víkendu do Šternberka na 34. ročník největšího a nejslavnějšího domácího závodu automobilů do vrchu, který je tradičně součástí evropského šampionátu. Na téměř osmikilometrovou trať se vydá i domácí elita s novou špičkovou technikou.

 

Archiv P. Vojáčka

Ve startovním poli nebude chybět ani evropský šampión a několikanásobný absolutní vítěz Ecce Homo Ital Simone Faggioli, který vyměnil monopost Osella za formulový vůz Norma, s nímž ale zatím nemá mnoho zkušeností. Jeho velkými konkurenty budou domácí jezdci Miloš Beneš za volantem Oselly, Václav Janík s vozem Lola a David Komárek s Normou, kteří také bojují o body do domácího šampionátu. Chybět nebude ani legenda evropských vrchů Otakar Krámský s Reynardem.

Ve skupině A, tedy cestovních vozů, nabídne adrenalin souboj Lukáše Vojáčka s Jaromírem Malým. Jejich velkým soupeřem bude i vedoucí jezdec evropského šampionátu Rakušan Christian Schweiger, všichni s vozy Mitsubishi Lancer EVO VIII.

Nejpočetnější konkurence z téměř dvou stovek startujících se sejde ve skupině N. Největším favoritem je lídr evropského šampionátu Makedonec Igor Stefanovski. Proti němu pojede silná enkláva českých jezdců, především pak Jiří Los, Martin Jerman, Oskar Beneš, ale také Gabriela Sajlerová a její manžel, televizní kuchař Filip Sajler, všichni s vozy Mitsubishi Lancer EVO IX a X.

S velmi zajímavými vozy ve Šternberku budou statovat další z legend Petr Vojáček s Nissanem, ale také Vladimír Vitver s Audi DTM, Martin Rybníček s dalším Mitsubishi Lancer EVO 600 nebo Dan Michl s Lotusem Evora.

kft, Právo

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.