Kopecký si v Austrálii připsal druhou výhru v seriálu APRC

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký ovládl australskou Rallye of Queensland a připsal si druhý triumf v asijsko-pacifickém šampionátu. Úřadující mistr Evropy si upevnil vedení v průběžném pořadí seriálu.

Jan Kopecký (vpravo) a Pavel Dresler s fanoušky po vítězství při Barum rallye 2013 - archivní fotografie.

„Úspěch v Austrálii nás naplňuje štěstím, protože to byla velice těžká rallye," uvedl Kopecký v oficiální tiskové zprávě mladoboleslavské automobilky.

Náročný byl závod hlavně v neděli. „Po nočním dešti byly tratě extrémně kluzké. Navíc jsem na trať vyjížděl jako první a několikrát jsem musel zastavovat kvůli kravám, které stály na cestě. Ale ke zdejší překrásné přírodě to prostě patří," řekl Kopecký, který po patnácti rychlostních zkouškách porazil druhého Scotta Paddera z Austrálie o minutu a devět sekund.

Po třech odjetých soutěžích má Kopecký v šampionátu APRC na kontě dvě vítězství a jedno druhé místo. Získal už 105 bodů a má náskok 39 bodů na týmového kolegu Gaurava Gilla z Indie, který v Austrálii závod nedokončil.