Rubriky:

Rallye

Vstup do Mexické rallye zvládl nejlépe Ogier, Prokop je osmý

6. března 2015 08:48 - León
(Aktualizováno: 6. března 2015 21:13)

Úřadující světový šampion Sébastien Ogier z Francie vstoupil nejlépe do Mexické rallye, třetího dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Tovární jezdec Volkswagenu, který v Americe útočí na třetí vítězství v sezoně i na třetí triumf v řadě v náročné šotolinové soutěži, má po úvodních šesti rychlostních zkouškách náskok 9,6 sekundy na Belgičana Thierryho Neuvillea.

 

Zdeněk Sluka, Právo

Jediný pravidelný český účastník MS Martin Prokop je osmý s odstupem 1:07,5 za Ogierem. Pilot Jipocar Czech National Teamu si v Mexiku loni připsal nejlepší výsledek sezony, když skončil pátý.

O největší drama se v dnešní úvodní erzetě postarala posádka Ott Tänak a Raigo Mölder, jež sjela z cesty a utopila svou fiestu ve vodní nádrži. Oba Estonci vůz opustili včas a vyvázli bez újmy na zdraví.

"Hlavní je, že jsou v pořádku. Zatím jsou příliš v šoku na to, aby mluvili o tom, co se stalo," uvedl šéf týmu M-Sport Malcolm Wilson. "Všichni jsme si hrozně oddychli. Dalším úkolem bude najít auto. Není vidět, takže si dokážete představit, jak asi musí být hluboko."

V rámci první etapy ještě na jezdce čekají čtyři erzety, soutěž končí v neděli.

Mexická rallye, 3. podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 6 z 21 rychlostních zkoušek:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) 53:55,5
2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -9,6
3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -15,8
4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -24,4
5. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo-R) -34,0
5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) 34,1
...
8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -1:07,5
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2020

Filtr článků - Rallye


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.