Rubriky:

Rallye

Kopecký spí před životní sezónou klidně

12. ledna 2006 13:44 - BĚLÁ POD BEZDĚZEM

Životní sezóna je tady! Už za týden Jan Kopecký při Rallye Monte Carlo odstartuje jedinečnou sezónu, během níž s určitostí absolvuje se Škodou Fabia WRC deset podniků mistrovství světa. "Je to obrovská výzva," nemůže se dočkat za pár dnů čtyřiadvacetiletý jezdec.

 

Škoda Motorsport

"Nechci se kvůli tomu ale nervovat, nechci prožívat kvůli takové šanci bezesné noci. I když už v neděli letíme na první soutěž, mám klidné spaní. Rallye mám rád, budu závodit, jak nejlépe to umím," říká borec, který se v minulé sezóně blýskl ve Španělsku osmým místem.

Právě vůz, s nímž startoval v Katalánské rallye, ve čtvrtek nedaleko Bělé pod Bezdězem poprvé testoval před prvním podnikem šampionátu. "Takový program jsme dlouho chtěli, šli jsme za tím v celém minulém roce. Budeme se snažit držet krok s konkurencí a bodovat. Na plyn budu šlapat hlavně ve Španělsku, na Korsice a v Německu, kde už jsme jeli," plánuje od příštího pátku klíčový muž Czech rally teamu Škoda-Kopecký.

Ten bude mít v průběhu sezóny k dispozici dva vozy od týmu Škoda Motorsport. "Jedno auto bude na závodech, druhé se bude připravovat na další podnik, neboť soutěže jdou rychle za sebou," uvedl Josef Kopecký, otec závodníka a vedoucí týmu.

Možná nasadí i druhý vůz

Vůz budou servisovat mechanici nového týmu, který má k dispozici dva techniky od Škody Motorsport. Navíc bude pro logistické účely využívat Pavla Hortka se zkušenostmi právě z mladoboleslavského továrního týmu.

"Soustředíme se na bezproblémové dojíždění, při němž se pokusíme vytlačit maximum z podvozku, aby bylo auto přizpůsobitelné a snadno ovladatelné, abychom mohli sbírat body," uvedl Josef Kopecký. Do budoucna nevyloučil nasazení druhého vozu: "Už jsme jednali s některými jezdci, ale chceme začít opatrně."

Czech rally team Škoda-Kopecký absolvuje soutěže v Monte Carlu, Švédsku, Španělsku, na Korsice, Sardinii, v Řecku, Německu, Finsku, Turecku a Velké Británii.

"Na šotolině jsem jel s vozem specifikace WRC jediný závod, a to před třemi lety v Anglii. Bude to o poznávání tratí. Potřebujeme jezdit a jezdit. Nastavení budeme zkoušet hlavně podle vlastního uvážení. Auto budeme mít ve své režii, a tak věřím, že s českou partou mechaniků s vozem pohneme, i když většina závodů bude neznámých. Rozhodně se na nich nebudeme flákat. Na asfaltech chceme urvat dobrý výsledek," plánuje bojovně naladěný jezdec.

Radek Malina, Právo