Německou rallye vede MIkkelsen, Kopecký je po defektu čtrnáctý

19. srpna 2016 19:10 - Trevír

Po první etapě Německé rallye je v čele norský pilot Andreas Mikkelsen s náskokem 4,3 sekundy na týmového kolegu z Volkswagenu Sébastiena Ogiera. Francouzský lídr mistrovství světa a obhájce loňského prvenství vyhrál tři z pěti rychlostních zkoušek úvodního dne, ale vedení jej stála chyba ve druhém testu, v němž minul prudkou zatáčku a musel se na trati vracet.

 

Profimedia.cz

V druhé erzetě nabral ztrátu i český pilot Jan Kopecký s fabií, kterého zpomalil defekt. Znamenalo to zhruba dvouminutové manko, ve zbytku dne se tovární jezdec Škody postupně propracoval ze 17. na současné 14. místo. Do druhé etapy odstartuje v sobotu s více než minutovou ztrátou na bodovanou desítku. V kategorii WRC 2 je šestý.

Třetí místo drží se ztrátou 5,9 sekundy na lídra Belgičan Thierry Neuville v hyundai. Už v první erzetě skončila etapa pro třetího muže celkové klasifikace MS Jariho-Mattiho Latvalu z Finska kvůli technické závadě na jeho volkswagenu.

Německá rallye - po 1. etapě:
1. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) 59:42,6
2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -4,3
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -5,9
4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -12,7
5. Tänak, Mölder (Est./Ford Fiesta RS) -55,4
6. Lefebvre, Moreau (Fr./Citroën DS3) -1:06,6
...14. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -4:37,9
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: