Rubriky:

Rallye

Živě

Ogier už vede Německou rallye, kterou poznamenala nehoda

20. srpna 2016 13:32 - Trevír
(Aktualizováno: 20. srpna 2016 19:40)

Úřadující mistr světa Sébastien Ogier se dostal během druhé etapy do čela Německé rallye, kterou dnes poznamenala nehoda jeho krajanů. Francouzská posádka Stéphane Lefebvre, Gabin Moreau skončila s citroënem mimo trať v desáté rychlostní zkoušce. Oba mají zlomeniny, Moreau musí s kotníkem na operaci. Diváci zranění nebyli.

 

Roni Rekomaa, ČTK/AP

Pilota i spolujezdce převezl vrtulník do nemocnice, vyšetření ukázala vedle fraktur i vnitřní zranění. Oba byli po celou dobu při vědomí a nejsou v ohrožení života.

V době přerušení devátého podniku mistrovství světa se posunul do čela Ogier, který se do té doby přetahoval o první místo s dalším továrním jezdcem Volkswagenu Andreaseem Mikkelsenem z Norska. Většina posádek dostala přidělený náhradní čas.

Po nehodě Francouzů následovaly ještě čtyři erzety a Ogier zvyšoval náskok. Po druhé etapě vede o více než půl minuty. O třetí příčku bojují piloti Hyundaie Španěl Dani Sordo a Belgičan Thierry Neuville. Jan Kopecký s fabií R5 se po pátečním brzkém defektu posunul už na deváté místo, v hodnocení kategorie WRC2 je druhý.

V neděli jsou na programu ještě čtyři rychlostní zkoušky. "Doufám, že jsme teď v příznivé situaci před zítřkem, i když nás čeká ještě 60 kilometrů a další zrádné erzety ve vinicích," řekl Ogier.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě (14 rychlostních zkoušek):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 2:25:10,5
2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -33,4
3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -37,0
4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -37,4
5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -3:33,9
6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Foesta RS) -4:06,4
...
9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -8:26,1
ČTK

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.