Ogier už vede Německou rallye, kterou poznamenala nehoda

20. srpna 2016 13:32 - Trevír
(Aktualizováno: 20. srpna 2016 19:40)

Úřadující mistr světa Sébastien Ogier se dostal během druhé etapy do čela Německé rallye, kterou dnes poznamenala nehoda jeho krajanů. Francouzská posádka Stéphane Lefebvre, Gabin Moreau skončila s citroënem mimo trať v desáté rychlostní zkoušce. Oba mají zlomeniny, Moreau musí s kotníkem na operaci. Diváci zranění nebyli.

 

Roni Rekomaa, ČTK/AP

Pilota i spolujezdce převezl vrtulník do nemocnice, vyšetření ukázala vedle fraktur i vnitřní zranění. Oba byli po celou dobu při vědomí a nejsou v ohrožení života.

V době přerušení devátého podniku mistrovství světa se posunul do čela Ogier, který se do té doby přetahoval o první místo s dalším továrním jezdcem Volkswagenu Andreaseem Mikkelsenem z Norska. Většina posádek dostala přidělený náhradní čas.

Po nehodě Francouzů následovaly ještě čtyři erzety a Ogier zvyšoval náskok. Po druhé etapě vede o více než půl minuty. O třetí příčku bojují piloti Hyundaie Španěl Dani Sordo a Belgičan Thierry Neuville. Jan Kopecký s fabií R5 se po pátečním brzkém defektu posunul už na deváté místo, v hodnocení kategorie WRC2 je druhý.

V neděli jsou na programu ještě čtyři rychlostní zkoušky. "Doufám, že jsme teď v příznivé situaci před zítřkem, i když nás čeká ještě 60 kilometrů a další zrádné erzety ve vinicích," řekl Ogier.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě (14 rychlostních zkoušek):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 2:25:10,5
2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo R) -33,4
3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -37,0
4. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -37,4
5. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -3:33,9
6. Östberg, Flöene (Nor./Ford Foesta RS) -4:06,4
...
9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -8:26,1
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: