Prokop Rallye Akropolis nepojede

26. května 2006 11:18 - PRAHA

Automobilový jezdec Martin Prokop nakonec nebude v příštím týdnu startovat na Rallye Akropolis, které se měl zúčastnit v kokpitu speciálu WRC. V Řecku měl řídit vůz Škoda Fabia, který mu měl zapůjčit Jan Kopecký na oplátku za možnost zúčastnit se dubnové Rallye Tatry v Prokopově šestnáctistovce Citroën C2. Při předchozí soutěži MS na Sardinii se však obě strany nedohodly na finančních požadavcích.

 

pro Právo Zdeněk Sluka

"Proti původním dohodám se podmínky razantně změnily a po zvážení všech okolností je nebylo možné akceptovat. Start na Akropolis s vozem specifikace WRC nebyl naší iniciativou, proto bylo jednoduché projekt ukončit. I když si to vyžádá řadu s tím spojených komplikací. Start s Fabií WRC mohl být dalším důležitým bodem v mé kariéře," litoval Prokop v tiskové zprávě jihlavského týmu Jipocar.

Start s vozem jiné značky tým zavrhnul a Prokop bude se spolujezdcem Janem Tománkem v Řecku pouze trénovat. Nejbližším startem posádky, jež se prioritně účastní v MS juniorského šampionátu, bude soutěž mistrovství Evropy Ypres Rally v Belgii (23. - 25. června). Českým fanouškům se červenobílý speciál Citroën C2 S1600 představí na červencové Rallye Bohemia.

ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: