Kopecký má rekordní páté vítězství z Rallye Šumava

Klatovy

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si v sobotu dojel pro rekordní páté vítězství na Rallye Šumava Klatovy a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky. S vozem Škoda Fabia R5 vyhrál v domácím prostředí devatenáctý závod, ve kterém se představil, a už čtvrtým rokem si drží neporazitelnost.

Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia R5 na trati Rallye Šumava.

Na Rallye Šumava Kopecký porazil druhého Rus Alexeje Lukjaňuka o 53 sekund, třetí Juuso Nordgren zaostal o dalších 50 sekund. Výsledky finského jezdce se do pořadí MČR nezapočítávají, z pohledu domácího šampionátu skončil na bronzové příčce Filip Mareš.

Až do třinácté rychlostní zkoušky byl třetí Václav Pech, který v předposledním měřeném testu ale ztratil po "výletu" mimo trať téměř tři minuty a skončil až jedenáctý. Pech v minulosti rallye vyhrál čtyřikrát.

Šestatřicetiletý Kopecký za čtvrtou výhrou v řadě tratích na Plzeňsku a jihu Čech vyrazil již v páteční první etapě, kdy vyhrál všech šest erzet a vytvořil si náskok 37 sekund. Dnes ovládl čtyři z osmi testů, bezpečně se držel v čele a svůj odstup na pronásledovatele nakonec i navýšil.

Třetím závodem českého šampionátu bude Rallye Český Krumlov, která se pojede 18. a 19. května.