Rubriky:

Češi

Netvořte! Z vlastního pásma puky vyhazujte, radí Šlégr reprezentantům

5. května 2015 14:52 - Praha

Bývalý skvělý obránce Jiří Šlégr oceňuje soudržnost, s jakou čeští hokejisté dosud vystupují na světovém šampionátu. Zároveň však vidí jako nutnost zlepšit hru v oslabeních a celkově práci ve vlastním obranném pásmu. Z jeho pohledu by přitom stačilo hrát jednodušeji a bez touhy za každou cenu tvořit.

 

Profimedia.cz

"Nejpozitivnější určitě je, jak kluci hrajou jako parta jeden za druhého," řekl dnes člen prestižního Triple Gold Clubu, který si před pár dny splnil sen o mistrovském titulu s Litvínovem a vzápětí ukončil kariéru.

Mužstvo kouče Vladimíra Růžičky sice v každém utkání minimálně třikrát skórovalo a i v mnoha dalších okamžicích naznačilo velkou ofenzivní sílu, jeho hra v obraně už však zdaleka tak přesvědčivá nebyla. Nejlépe o tom vypovídá 14 obdržených gólů, v průměru 4,67 na utkání.

"Ofenzivně problém nemáme, ale v obraně musíme hrát určitě o něco jednodušeji. Snažit se, abychom si to o něco ulehčili, protože jsme se tam snažili - kolikrát pod tlakem - hledat někoho nahrávkou a dostali z toho několik gólů. Lépe to jednoduše posunout o mantinel ven z pásma a nedostávat se tak pod tlak," myslí si třiačtyřicetiletý Šlégr.

Hra v oslabení je statická

Připouští, že vůbec dobře pak z jeho pohledu nevypadá hra v oslabení. "Hrajeme tam hodně staticky. Možná bychom měli hrát více agresivně, protože ty vynikající hráči, co mají třeba Švédové a Kanada, si pak prostor na přihrávku vždycky najdou a mají na to moc klidu. Napadat agresivněji sice přináší také nějaké riziko, ale ti hráči jsou pod tlakem a i oni pak nějaké nahrávky taky zkazí," uvedl Šlégr, jenž v sezóně při zdravotních problémech vypomáhal litvínovským trenérům.

Překvapuje ho, že největším tahounem je stále jeho kamarád a bývalý spoluhráč z Pittsburghu a reprezentace Jaromír Jágr. "Včera tam šel Kanaďanům dvakrát do těla, to jsem od něho dlouho neviděl," řekl s úsměvem Šlégr. "Zřejmě se tak ale snaží dát ostatním ještě nějaký impulz navíc," dodal již vážně Šlégr.

Ani další soupeři nebudou snadní

Pondělní zápas s Kanadou měl z jeho pohledu dva klíčové momenty. "Myslím, že byla veliká škoda toho začátku; měli jsme skvělý nástup, mohli jsme dát dva góly, tam to byly obrovské šance... Pak jsme však dostali trochu nešťastný gól, což nás trochu utlumilo. Pak bylo výborný, že jsme se dostali z 0:2 na 2:2, kluci chtěli strašně moc, ale bohužel vcelku záhy přišel gól na 2:3," řekl Šlégr.

Dalšími soupeři národního týmu v základní skupině budou postupně Francie, Rakousko, Německo a Švýcarsko. A Šlégr varuje, že v žádném z těchto utkání nelze automaticky počítat s body.

"Na papíře ten tým může být slabší, ale ona to nemusí být tak úplně pravda. Ti soupeři hrají také o čtvrtfinále. Kluci nemůžou koukat na to, proti komu hrajou. Bude strašně důležité, jak k tomu přistoupí. Je to ošemetné i v tom smyslu, že hrajete doma, což někdy hrozně svazuje. Ale když se budou kluci soustředit na sebe a svůj výkon, tak to zvládnou," řekl Šlégr.

ČTK

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..