Bělorusové přišli na jeden zápas o svou největší útočnou sílu

Ostrava

Národní tým Běloruska utrpěl na MS v hokeji těžkou ztrátu. Jeho nejproduktivnější hráč Andrej Kosticyn si jeden zápas kvůli discplinárnímu trestu za faul v sobotním utkání s Ruskem (0:7) nezahraje.

Jevgenij Dadonov z Ruska a Andrej Kosticyn (vpravo) z Běloruska.

Starší z bratrské dvojice Kosticynů napadl ve druhé třetině soupeřícího útočníka Viktora Tichonova. Podle rozhodnutí disciplinární komise neměl snahu hrát puk a vrazil úmyslně ramenem do hlavy ruského útočníka. Za faul byl vyloučen na dvě minuty a navíc dostal desetiminutový osobní trest.

Útočník Soči Kosticyn v dosavadních pěti duelech MS vstřelil jeden gól a připsal si šest asistencí. Bělorusku patří před dnešním programem v tabulce ostravské skupiny B čtvrté postupové místo. Do sestavy se bývalý hráč Montrealu a Nashvillu vrátí v úterním závěrečném duelu základní skupiny proti Norsku.