Americký bikrosař Fields byl pět dní po hrozivém pádu propuštěn z nemocnice

5. srpna 2021 03:47 - Tokio

Americký bikrosař Connor Fields byl pět dní po hrozivém pádu v semifinále olympijského závodu, při kterém utrpěl krvácení do mozku, propuštěn z nemocnice v Tokiu.

 

Ben Curtis, ČTK/AP

Obhájce zlata z Ria de Janeiro měl ošklivý karambol hned v úvodu semifinálové jízdy a několik minut byl ošetřován přímo na trati. Poté byl osmadvacetiletý Fields odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice.

Nyní byl dvojnásobný mistr světa propuštěn a čeká ho návrat domů do Nevady a rekonvalescence. "Několik z nás už se s Connorem vidělo přes internet," citovala agentura AP závodníkovu matku Lisu.

Twan van Gendt z Nizozemí (vpravo), Carlos Ramirez z Kolumbie (uprostřed) a Connor Fields ze Spojených států v olympijském závodu v bikrosu.

Matthew Childs, Reuters

"A byla to obrovská úleva slyšet jeho hlas a vidět, že ho neopustil smysl pro humor a je při síle. Jeho šibalský úsměv toho řekne víc než jakákoliv vyšetření, i když i ty vypadají všechny dobře," uvedla Lisa Fieldsová.

ČTK

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.