Čahoun Balvín přispěl k trojkové smršti. Ve Španělsku mě nenechají, tady mi kouč věří, hlásil

28. července 2021 17:58 - Tokio

Jeho centimetry byly znát pod košem, ale Ondřej Balvín přispěl i dvěma úspěšnými trojkami k razantnímu nástupu českých basketbalistů v utkání proti Francii na olympijském turnaji v Tokiu. Celkem zaznamenal osmnáct bodů a osm doskoků. Češi ale nakonec zápas prohráli o dvacet bodů 77:97.

 

Eric Gay, ČTK/AP

Byl taktický plán se co nejvíc pokoušet o střelbu zpoza perimetru?

To ne, ty situace vyšly z jejich obrany. Ostatně v prvním zápase se nám trojky nedařily, nepřipravovali jsme se na ně speciálně ani teď.

Vy jste přitom ve španělské lize nikdy trojku nedal.

Já od mládeže střílel trojky, ve Španělsku mě nikdy trenéři nenechali, nemají to rádi. Ale nároďák je něco jiného, Neno (kouč Ginzburg) mi věří, takže když jsem volný, nebojím se vystřelit.

Hráli jsme proti favoritům olympiády, smekl Veselý před Francií

Co se změnilo, že od druhé čtvrtiny už jste nedali ani jednu trojku?

Ukázala se jejich kvalita, mají dvanáct borců, kteří můžou hrát. My máme trošku užší rotaci a když vypadne hráč jako Vojta (Hruban), je to hodně znát.

Jako kočka s myší. Proč střídáme hráče, kterým se daří, ptá se po Francii Brabenec

Jak těžko jste se prosazovali přes těsnou francouzskou obranu?

Většina z nás, kteří hrajeme v zahraničí, jsme zvyklí, že obrany jsou tvrdé a nekompromisní. Věřím, že i když jsme měli hluchá místa v obraně, také jsme jim nedali ani centimetr zadarmo.

Cítili jste i ve druhém poločase, že ještě byla šance Francii dotáhnout?

Pořád jsme se snažili na maximum, měli jsme i v poslední čtvrtině úsek, kdy jsme začali stahovat na nějakých patnáct bodů, ale oni dokázali vyvinout nátlak, na který jsme nebyli schopni reagovat.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Basketbal na LOH v Tokiu

Filtr článků - Basketbal na LOH


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

 
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..