Rubriky:

LOH 2020

Jak to bude s olympiádou? Postupují i celky, které končí za basketbalisty ČR, ale ještě je tu šance

11. září 2019 17:28 - Šanghaj

Na tokijskou olympiádu z probíhajícího šampionátu v Číně čeští basketbalisté nedosáhnou. To už je po dnešku jisté. Ale jejich šance na účast na hrách v příštím roce žije bez ohledu na to, jak dopadnou ve zbytku MS.

 

Mudra ČBF/Václav, ČTK

Dnešní program na mistrovství zkompletoval sedmičku přímých postupujících na olympijský turnaj.

Ukázalo se, že při prohře s Austrálií už překvapivá porážka Američanů od Francie znamená konec šancí českého výběru zajistit si v předstihu letenky do Tokia. Svěřence trenéra Ronena Ginzburga tak čeká v červenci příštího roku kvalifikace, v níž bude 24 týmů z celého světa rozděleno do čtyř šestičlenných turnajů. Jejich vítězové obsadí poslední čtyři volná místa.

Šok, žádný tým snů! Američané neprošli ani do semifinále

Jistou účast po dnešku mají dva nejlepší týmy z Evropy (Španělsko a Francie), Ameriky (Argentina a USA) a po jednom z Oceánie (Austrálie), Afriky (Nigérie) a Asie (Írán) a také hostitelské Japonsko.

Basketbalová federace totiž zvolila v postupovém klíči kombinaci výsledkového a geografického kritéria. Na hry se tak kvalifikovali basketbalisté Nigérie, přestože v Číně obsadili až 17. místo. Íránci jsou dokonce až na 23. místě, ale jako nejlepší asijský tým v žebříčku těsně předstihli Čínu.

Tak se dnes fandilo v pražské fanzóně MS v basketbalu

Sport.cz

Basketbalisté se rvali jako lvi, ale silnou Austrálii už nepřemohli

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.