Hlavní obsah

USA - Francie 79:89Šok, žádný tým snů! Američané neprošli ani do semifinále

11. 9. 2019 14:57

Tak opravdu žádný Dream team! Američané na MS basketbalistů neuspěli už ve čtvrtfinále, když podlehli Francii 79:89 a nenapodobí výsledky předešlých hvězdných výběrů z NBA. Potvrdily se úvahy o tom, že letošní americká sestava nemá top kvalitu.

Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP

Francouzi Frank Ntilikina (vpravo) a Mathias Lessort se radují po výhře nad USA.Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP

Článek

Pětinásobní šampioni titul neobhájí... Po první porážce na turnaji obsadí nejlépe páté místo, čímž by vyrovnali své druhé nejhorší umístění na mistrovství světa v historii.

Američany, kteří v Číně startují bez největších hvězd NBA, nyní v pavouku o páté až osmé čeká Srbsko. Případná porážka by je odsoudila k nejhoršímu umístění v dějinách, kterým je dosud šesté místo z roku 2002. V letech 1970 a 1978 skončili Američané pátí. Bronzoví medailisté z předchozího mistrovství světa Francouzi si zahrají o druhou medaili.

Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP

Francouz Rudy Gobert (vlevo) blokuje pokus Američana Jaylena Browna.Foto: Ng Han Guan, ČTK/AP

Výběr USA přitom ve třetí čtvrtině dokázal vymazat desetibodovou ztrátu a v závěrečném dějství si naopak vypracoval sedmibodové vedení. Jenže obrat poté předvedli i Francouzi a nakonec favorita porazili o deset bodů.

Největší zásluhu na vítězství, které české reprezentaci zkomplikovalo boj o přímý postup na olympijské hry, měli Evan Fournier s 22 body a Rudy Gobert s 21 body a 16 doskoky. Američanům nepomohl ani nejlepší střelec zápasu Donovan Mitchell, který nasbíral 29 bodů.

Mistrovství světa basketbalistů v Číně - čtvrtfinále:
USA - Francie 79:89 (18:18, 39:45, 66:63)
Nejvíce bodů: Mitchell 29, Smart 11, Walker 10 - Fournier 22, Gobert 21, De Colo 18, Ntilikina 11
Jak si vedou Češi

Reklama

Související témata: