Živě

Pořadatelé OH uvažují o kratší a levnější štafetě s pochodní

13. května 2020 16:33 - Praha

Pořadatelé olympijských her v Tokiu zvažují, že by tradiční štafetu s pochodní zkrátili oproti plánům a také na ní ušetřili. Odložení olympiády o rok jim dramaticky zvýšilo náklady, proto je podle médií možné, že některé etapy nahustí do jednoho dne a také omezí tradiční slavnosti spojené se štafetou.

 

Profimedia.cz

Původně se měla tokijská olympiáda uskutečnit letos v létě, ale pandemie koronaviru odložila největší sportovní událost o rok.

Olympijský oheň zapálený ve starověké Olympii už je přes dva měsíce ve Fukušimě, odkud měl štafetový běh začít 23. března. Na japonském území nyní oheň zůstane rok a čtvrt.

Pětibojaři budou o olympiádu bojovat do června 2021

Pouť s pochodní měla trvat 121 dnů a napříč Japonskem se do ní mělo zapojit více než 10 000 běžců. Už dříve pořadatelé ujistili, že všechna historická a kulturní místa v rozpisu trasy zůstanou. Časový harmonogram ale může být údajně výrazně pozměněn.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.