Rubriky:

LOH 2020

Americkým olympionikům pomohou MOV i psychologové

16. července 2020 08:45 - Prhaa

Americkým sportovcům pomohou před olympijskými hrami v Tokiu, které byly kvůli pandemii koronaviru odloženy na příští rok, Mezinárodní olympijský výbor i trojice psychologů. Spojené státy jsou nejhůře postiženou zemí na světě podle počtu nakažených covidem-19 i úmrtí s touto nemocí.

 

twitter@BBCSport

Vedení Amerického olympijského výboru se s žádostí o pomoc obrátilo na prezidenta MOV Thomase Bacha. Podle něj je MOV připraven pomoci americkým sportovcům tak, aby mohli cestovat na olympijské kvalifikace i další akce. Konkrétní případy se budou posuzovat jednotlivě.

Americký národní výbor rovněž angažoval k dlouhodobé spolupráci tři odborníky na duševní zdraví, kteří budou k dispozici také paralympionikům. V souvislosti s tím byla zřízena i nonstop telefonní linka.

V USA se od počátku pandemie koronaviru nakazilo téměř 3,5 milionu lidí, z toho 137 200 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo. Z nemoci se zatím vyléčilo téměř 1,1 milionu osob.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.