Rubriky:

LOH 2020

Pořadatele OH potěšil pokrok s vakcínou, ale nespoléhají na ni

10. listopadu 2020 15:34 - Tokio

Pořadatelé olympijských her v Tokiu mají radost z informace o nadějné vakcíně proti koronaviru. Při přípravě odložené olympiády ale stále spoléhají na jiná opatření v čele s intenzivním testováním.

 

MarketingWeek

Americká firma Pfizer s německou BioNTech jako první doložily úspěšná data z rozsáhlé klinické studie vakcíny proti covidu-19. Při testech za účasti více než 40.000 lidí měla devadesátiprocentní úspěšnost.

Dostupné očkování by znamenalo zlom v boji s pandemií koronaviru, která od jara ochromuje celý svět. Odloženy kvůli ní musely být i olympijské hry v Tokiu, které by se měly uskutečnit příští léto.

Nejstarší žijící osoba na světě by měla být v olympijské štafetě

A jejich organizátoři na zprávu o vakcíně stejně jako všichni ostatní reagovali pozitivně. "Organizační výbor není oddělený od společnosti a ty novinky o vakcíně jsem slyšel. A organizační výbor cítí to samé, jako pravděpodobně cítí ostatní, tedy pozitivní emoce a úlevu," řekl televizi France 24 člen organizačního výboru Hidemasa Nakamura.

Sponzoři OH v Tokiu chtějí vydržet, ale zdráhají se platit navíc

Pořadatelé ale při přípravě strategií, jak je možné bezpečně zvládnout olympijské hry za pokračující pandemie, s vakcínou zatím nepočítají. "V tom, co právě teď děláme, o vakcíně nepřemýšlíme, protože ji ještě nemáme. Spíše se soustředíme na testování, dodržování odstupů a také spolupráci mezi sportovci a ostatními aktéry," doplnil Nakamura.

Mezinárodní olympijský výbor by měl ve spolupráci s pořadateli na přelomu listopadu a prosince představit různé scénáře pro olympiádu s ohledem na různé varianty vývoje šíření koronaviru.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.