Rubriky:

LOH 2020

Olympijská štafeta s pochodní začne v Japonsku za 100 dní

15. prosince 2020 11:45 - Tokio

Štafeta s olympijskou pochodní pro hry v Tokiu odstartuje ve Fukušimě za 100 dní 25. března. Pořadatelé dnes potvrdili, že zachovají trasu i program, jak bylo naplánováno předtím, než museli sportovní svátek kvůli pandemii koronaviru o rok odložit. Při dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření budou moci cestu olympijského ohně sledovat i diváci.

 

Eugene Hoshiko, ČTK/AP

Štafeta, do níž se zapojí 10.000 běžců, je naplánována na 121 dní a během cesty zavítá do všech 47 japonských prefektur. Přesný itinerář trasy bude zveřejněn v únoru. Zahajovací ceremoniál se uskuteční v Tokiu v pátek 23. července.

Podpora pro uspořádání OH přitom mezi japonskou veřejností kvůli zhoršující se koronavirové situaci v zemi stále klesá, podle nového průzkumu se vyslovilo pro jejich konání příští rok v létě jen 27 procent dotázaných.

Mezi Japonci kvůli koronaviru klesá podpora OH v Tokiu


Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.