Rubriky:

LOH 2020

Organizátoři OH nepřišli o žádného z 68 domácích sponzorů

24. prosince 2020 11:46

Pořadatelé olympijských her v Tokiu mohou i po ročním odkladu počítat se všemi japonskými sponzory, se kterými měli spolupracovat v původním termínu. Prezident organizačního výboru Joširo Mori oznámil, že nové smlouvy podepíše všech 68 domácích partnerů.

 

New York Times

"Dohodli jsme se se všemi tuzemskými partnery, kteří podporovali hry v Tokiu 2020, na prodloužení jejich smluv do roku 2021," prohlásil Mori na tiskové konferenci.

"Partnerské společnosti mě informovaly o složité situaci, v jaké se nacházejí kvůli pandemii, ale také mi sdělily, že si přejí, aby se hry konaly, a jsou připravené nabídnout maximální možnou podporu," dodal.

Dlouholetý deblový parťák Štěpánka a tenisový veterán ještě nekončí! Vyhlíží olympiádu

Olympijské hry se v minulém roce nemohly uskutečnit kvůli pandemii koronaviru. Byly nakonec odloženy skoro na den přesně o rok se začátkem 23. července 2021 a slavnostním zakončením 8. srpna. Paralympijské hry se pak uskuteční od 24. srpna do 5. září.

Náklady na uspořádání odložené olympiády podle posledních informací pořadatelů vystoupají na více než 12,6 miliardy eur (přes 332 miliard korun). Nový rozpočet je o 2,3 miliardy eur (téměř 61 miliard korun) vyšší než ten původní.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.