Australské skokanky do vody nepojedou do Tokia na olympijskou kvalifikaci

24. dubna 2021 10:23 - Sydney

Australští reprezentanti ve skocích do vody se kvůli šíření koronavirové nákazy v Japonsku odhlásili z tokijské olympijské kvalifikace. Pro Anabelle Smithovou a Maddison Keeneyovou to znamená konec nadějí na obhajobu bronzu, který před pěti lety v Riu vybojovaly v synchronních skocích z třímetrového prkna.

 

@CommGamesAUS, Twitter

Závěrečná kvalifikace se měla v Tokiu původně konat od 18. dubna, plavecká federace FINA ji odložila na začátek května. V japonské metropoli přitom v té době bude kvůli šíření koronaviru stále platit nouzový stav. Austrálie naproti tomu eviduje v posledních měsících naprosté minimum nakažených.

Ke změně dějiště funkcionáři nesáhli, což Australanky rozezlilo. "Připravili nás o možnost obhajovat olympijskou medaili, na což jsme se chystaly celé ty roky od Ria. Tohle rozhodnutí nemá s tolik proklamovaným principem fair play nic společného," uvedla Smithová na instagramu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Anabelle Smith (@anabellesmith)

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.