Živě

Američané umožní potrestané běžkyni Houlihanové účast v olympijské kvalifikaci

17. června 2021 19:55 - Eugene

Za doping potrestaná běžkyně Shelby Houlihanová bude moci o víkendu startovat na domácím šampionátu v Eugene, který bude pro americké atlety zároveň olympijskou kvalifikací. Národní rekordmanka na 1500 a 5000 metrů figuruje ve startovních listinách a americký svaz ji nehodlá vyškrtnout, ačkoliv v úterý arbitrážní soud CAS rozhodl o jejím čtyřletém trestu za užití nandrolonu.

 

Denis Balibouse, Reuters

Podle svazu nadále probíhá v jejím případu odvolací proces. "A s ohledem na to umožníme každému sportovci pokračovat v soutěžích. Dokud proces nebude dokončen," uvedla svazová mluvčí Susan Hazzardová. "Vždy lze později nějak rozhodnout, ale závod se znovu běžet nedá," přidal šéf USATF Max Siegel.

Houlihanová dostala čtyřletý zákaz činnosti za dopingový nález z loňského prosince. Osmadvacetiletá atletka se bránila, že nandrolon se jí dostal do těla z kontaminovaného jídla. Vysvětlení ale CAS nepřijal a trest znamená, že by kromě Tokia měla přijít i o následující hry v Paříži v roce 2024.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..