Živě

Organizátoři umožní sportovkyním přivézt si na OH do Tokia své kojené děti

30. června 2021 12:13 - Tokio

Kojící matky z řad sportovkyň si nakonec budou moci přivézt na olympijské hry do Tokia své děti. Organizátoři her původně kvůli koronaviru zakázali, aby zahraniční sportovce doprovázeli do Japonska jejich rodinní příslušníci, v případě kojených dětí se ale rozhodli udělat výjimku.

 

Kateřina Šulová, ČTK

"Vzhledem k tomu, že se OH v Tokiu budou konat během pandemie, musíme bohužel zamítnout to, aby sportovce na hry doprovázeli jejich rodinní členové nebo jiný doprovod. Nicméně po důkladném zvážení jedinečné situace týkající se sportovkyň s kojenými dětmi rádi potvrzujeme, že kojené děti je budou moci doprovázet v případě nutnosti do Japonska," uvedli organizátoři o rok odložených olympijských her pro agenturu Reuters.

Minulý týden na svou složitou situaci upozornila kanadská basketbalistka Kim Gaucherová, jež si postěžovala, že si bude muset vybrat mezi tím, zda bude olympioničkou nebo kojící matkou tříměsíční dcery. Také americká vytrvalkyně Aliphine Tuliamuková uvedla, že by si nedokázala představit jet do Tokia bez své kojené dcery.

NADĚJE PRO TOKIO: Vrcholoví sportovci nemůžou být úplně normální lidi

Pořadatelé uvedli, že kojené děti budou muset zůstat ve schválených hotelech, protože do obytné zóny olympijské vesnice nesmí nikdo jiný než sportovci a členové oficiálních výprav. Olympijské hry začnou za necelý měsíc 23. července.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..