Živě

Japonsko zvažuje prodloužení koronavirových omezení o další týdny. Diváci v ohrožení

1. července 2021 10:25 - Tokio
(Aktualizováno: 1. července 2021 13:20)

Japonsko zvažuje prodloužení koronavirových opatření v Tokiu a třech sousedních prefekturách o další minimálně dva týdny. Necelý měsíc před plánovaným zahájením olympijských her totiž v metropoli opět stoupají počty nakažených. V ohrožení je tak znovu i přítomnost fanoušků na stadionech. Podle vývoje situace může dojít k omezení jejich počtu nebo úplnému zákazu.

 

twitter@barstoolsports, Twitter

"Dal jsem jasně najevo, že i hry zcela bez diváků jsou jedna z možností," citovala japonského premiéra Jošihideho Sugu agentura AP. "Podnikneme nezbytné kroky s ohledem na to, že naprostou přednost má bezpečnost a ochrana obyvatel," dodal politik.

V nejvíce postižených prefekturách platí i po skončení nouzového stavu některá omezení, jež se týkají například otvírací doby restaurací či podávání alkoholu. Opatření by měla skončit 11. července, po nárůstu nových případů z posledních dní se ale úřady přiklánějí k jejich prodloužení. V úvahu připadá pode agentury Reuters i obnovení nouzového stavu v Tokiu, kde ve středu přibylo 714 nakažených.

Jeden případ covidu? Do Tokia nejedeme, hlásí z tichomořského souostroví

Rozhodnutí by mělo padnout do 8. července, kdy by měl do Japonska přicestovat předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach.

Kvůli pokračující pandemii, která si vynutila odložení her o jeden rok, zůstávají hranice země stále uzavřené, do Tokia tak nesmějí žádní fanoušci ze zahraničí. Podle současných pokynů se stadiony a haly budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Olympijské hry začnou 23. července.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..