Živě

Japonsko bude mít při zahájení OH v Tokiu dva vlajkonoše - Hačimuru a Susakiovou

5. července 2021 09:33 - Tokio

Japonsko bude mít za tři týdny při slavnostním zahájení olympiády v Tokiu dva vlajkonoše. V čele domácí výpravy půjdou basketbalista Rui Hačimura a dvojnásobná mistryně světa v zápase Jui Susakiová.

 

twitter@barstoolsports, Twitter

Japonsko využilo novinky v pravidlech, o které v březnu rozhodl Mezinárodní olympijský výbor v zájmu zachování rovnoprávnosti pohlaví. Změny, jež umožňuje, aby vlajku nesl muž i žena, se už rozhodla využít Itálie a v úmyslu to má například i Británie.

Třiadvacetiletý Hačimura, jenž je synem japonské matky a otce z Beninu, má za sebou dvě sezony NBA v dresu Washingtonu. O rok mladší Susakiová má na kontě dvě zlaté medaile z mistrovství světa. V roce 2017 triumfovala v kategorii do 48 kilogramů, o rok později ve váze do 50 kilogramů.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..