Živě

Na olympiádě bude v parkuru startovat Springsteenova dcera

6. července 2021 09:59 - Lexington

O známá jména nebude na olympijských hrách v japonském Tokiu nouze. Speciální pozornosti fanoušků, sportovních i hudebních pak jistě neunikne dcera rockové hvězdy Bruce Springsteena. Devětadvacetiletá Jessica Springsteenová byla nominována do amerického jezdeckého týmu se svým hřebcem Don Juan van de Donkhoevem.

 

Steve Parsons, ČTK/AP

Springsteenová měla blízko k účasti na olympiádě v parkuru již v roce 2012, kdy byla náhradnicí. Před pěti lety se do nominace na hry v Riu de Janeiro nedostala.

Premiéra pod pěti kruhy ji čeká až letos. Se Springsteenovou, která je v americkém žebříčku na třetím místě a ve světovém pořadí jí patří 27. příčka, jsou v týmu McLain Ward, Kent Farrington a Laura Krautová. Ward bude útočit v soutěži družstev již na čtvrtou olympijskou medaili. Ve sbírce má zlata z Atén a Pekingu a stříbro z Ria.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..