Živě

Logistická výzva. Šampioni poletí na olympiádu jako mražené ryby!

8. července 2021 16:43 - Suva/Praha

Tak to tu ještě nebylo. Úřadující olympijští šampioni v sedmičkovém ragby z Fidži řeší krátce před odletem na olympiádu nečekaný problém. Kvůli pandemii koronaviru je totiž omezen počet komerčních letů z ostrovů a přepravit všech 51 sportovců z Fidži do Tokia bude velká výzva.

 

Robert F. Bukaty, ČTK/AP

Z tichomořského státu ve čtvrtek odlétají spolu s ragbisty i jejich ženské kolegyně a například plavci či stolní tenistka. Celkový počet osob, které se musí dostat do Tokia je 51 a podle Lorraine Marové, výkonné ředitelky Asociace sportů na Fidži, bude tento přesun velká logistická výzva.

Z tichomořských ostrovů je totiž omezen počet komerčních letů a sportovci se tak budou přesouvat nákladním letadlem, které převáží mražené ryby. „Tento let má přesně stanovenou kapacitu lidí, kteří se s ním mohou přepravit. Musíme to udělat tak, abychom nepřekročili stanovené normy," uvedla Marová.

Další problém může nastat při návratu sportovců do vlasti, protože hráči musí opustit Japonsko do 48 hodin od ukončení jejich působení na hrách. Marová doufá, že těm sportovcům, kteří nebudou moci ihned odletět, bude pobyt v olympijské vesnici prodloužen.

bp, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..