Živě

V britském týmu pro OH převažují ženy, nejmladší je třináctiletá skateboardistka

9. července 2021 09:01 - Londýn

Velká Británie vyšle do Tokia nejpočetnější výpravu, která kdy vyrazila na olympijské hry do zahraničí. V týmu je poprvé více žen než mužů, nejmladší reprezentantce teprve bude 13 let.

 

Rachel Mummey, Reuters

Britských sportovců bude v Japonsku soutěžit 376, z toho 201 žen a 175 mužů. Pouze na domácích olympijských hrách před devíti lety v Londýně byl tým početnější, tehdy ho tvořilo 541 reprezentantů.

Nejmladší členkou výpravy bude skateboardistka Sky Brownová, japonská rodačka teprve za pár dnů oslaví 13. narozeniny. Nejstarší je čtyřiapadesátiletý Carl Hester, který bude soutěžit v jezdectví.

Kyrgios nechce hrát bez diváků, vzdal se startu na olympijských hrách

Agentura Reuters připomněla, že na minulých hrách v roce 2016 v Riu skončili Britové v medailovém pořadí zemí druzí, lepší byli pouze Američané. V týmu pro Tokio je 51 olympijských medailistů.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..