Živě

Australští atleti šli na soustředění před OH na několik hodin do karantény

18. července 2021 11:40 - Cairns

Celý tým australských atletů putoval v sobotu na předolympijském soustředění v Cairns na několik hodin do karantény. Důvodem byl nejednoznačný výsledek testu na koronavirus u jednoho člena realizačního týmu, který přicestoval z Melbourne. Dodatečné dva testy měl však negativn

 

twitter:@AthsAust, Twitter

"Jde o člověka, který přichází do přímého kontaktu s atlety a pracuje s nimi," řekl k obavám hlavní lékař australské olympijské výpravy David Hughes. "Je to další důkaz systematické práce a pečlivého plánování atletického svazu. Šlo o další test, který provedli, i když nemuseli. My jsme to po nich nežádali," uvedl.

Atmosféra v Tokiu je napjatá. První pozitivní testy i mezi sportovci

"Covid nemá nohy, nemůže se přenášet, pokud se lidé nepohybují. Postupovali správně. Všem řekli, ať zůstanou zavření, dokud se to nevyřeší," dodal ke krátké karanténě, která přípravu atletů nijak výrazně nenarušila. Australský tým má dorazit do Tokia 26. července, atletické soutěže začnou o čtyři dny později.

Austrálie vsadila v boji s koronavirem na uzavření hranic a přísná opatření, která se v zemi v posledních dnech ještě zostřují.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..