Živě

Drahotovou disciplinární komise očistila

19. července 2021 18:54 - Praha

Chodkyně Anežka Drahotová si může oddechnout, její pozitivní dopingový nález nebude mít důsledky v podobě zákazu činnosti. Disciplinární komise Českého atletického svazu konstatovala, že vicemistryně Evropy z roku 2018 neužila zakázané látky.

 

ČAS - Aleš Gräf

„Pro mě je to velká úleva," přiznala pětadvacetiletá Drahotová, která by tak nyní mohla startovat i na olympijských hrách, pokud se do Sappora, kde proběhnou chodecké soutěže, rozhodne odcestovat. Česká výprava tak může mít 116 členů.

„Děkuju rodině, fanouškům a všem, kteří mi věřili. Pro mě je důležitá pravda, svědomí mám čisté. Nedopovala jsem a nic jsem neporušila," prohlásila atletka.

Švýcarský sprinter Wilson zaběhl v Atlantě evropský rekord na stovce

Podle komisařů odhalil test užití látky ze skupiny anabolik. „Disciplinární komise konstatovala, že Anežka Drahotová prokázala, že tyto změny nejsou způsobeny vnikem zakázané látky do jejího těla, když vnikly přirozenou cestou na základě změny stravovacích návyků a změny zdravotního stavu," prohlásil předseda komise Miroslav Ševčík.

Inkriminovaný vzorek pocházel z 31. července 2018, krátce před evropským šampionátem v Berlíně. „Bylo konstatováno, že sportovec, ale i posudky endokrinologů a odborníků z VŠCHT prokázali neexistenci zavinění nebo nedbalosti, a z toho důvodu není uložen žádný zákaz činnosti, který by jinak připadal v úvahu," vysvětlil rozhodnutí.

Michal Osoba, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..